Így éltük meg a Kultúrvágány alkotói hetét az Annuskában

Nagy öröm és megtiszteltetés számunkra, hogy Balatonfüreden, a Boutique Hotel Annuskában adhattunk otthont a Kultúrvágány negyedik művésztelep alkotóinak az alkotótábor ideje alatt. A Romvári Márton és Nagy Gyöngyi által szervezett, kortárs alkotókat összefogó hét immár második éve valósul meg a HotelPremio Group támogatásával – és külön büszkeség, hogy a mi házunk falai között láthatjuk vendégül a művészeket.

Kultúrvágány- HotelPRemio Group2

Különleges alkotói tér a Vitorlázeumban

Az alkotói tér ezúttal is különleges helyszínen kapott helyet: a Vitorlás Étterem tetőteraszán található, műemléki Vitorlázeumban. Varázslatos panorámája inspiráló hátteret adott a közös munkához. A festők és szobrászok egy héten át együtt dolgoztak, beszélgettek, vitatkoztak és töltődtek – sokan hosszú idő után először élhették át újra a közösségi alkotás örömét. Mi pedig azt éreztük, hogy a ház minden rezdülése a kreativitásról szól.

 

Az őszi művésztelep résztvevői voltak 

Bálint Miksa 

Becskei Andor 

Hardy Ágnes 

Horváth Ági  

Dorogi János 

Gulyás Andrea Katalin 

Kondor Attila 

Mátyási Péter 

Zalavári József  

Piars Tomasz 

 

Füredi Találkozások a Huray-villában

 

A hét záróeseménye, a Füredi Találkozások a város támogatásával valósult meg. A Huray-Villában megrendezett kiállítás a Kultúrvágány alkotóinak munkáit mutatja be, és 2026. március 8-ig látogatható.

A tárlatot Kocsis Katica művészettörténész nyitotta meg, aki így fogalmazott:

„Minden mű egy másik nézőpontból tekint rá arra, amit valóságnak hiszünk. Ha pedig elég figyelmesek vagyunk, felismerjük bennük és általuk, hogy a világ nem egyetlen nézőpontból látható, hanem végtelen számú rezdülésben. A világ többé nem szilárd tér, hanem folyamat – érzékelés, reflexió és újrateremtés. A Kultúrvágány mostani etapjának résztvevői is pontosan ezt bizonyítják. Műveikben a valóság különböző léptékei találkoznak: a mikro és a makro világok egymásba csúsznak, a közelnézet és a távlat állandó mozgásban van.”

 

Kultúrvágány Boutique Hotel Annuska

A Kultúrvágány művésztelep megálmodói

 

Külön köszönet illeti a művésztelep megálmodóját, főszervezőjét és kurátorát, Romvári Márton festőművészt, továbbá a Vitorlázeum rendezvényhelyszínt és a Balatonfüred Turisztikai Egyesületet a szervezésben nyújtott támogatásért.

Szívből reméljük, hogy minden alkotó pozitív emlékekkel távozott a Boutique Hotel Annuskából, számunkra megtisztelő és különleges élmény volt, hogy részesei lehettünk ezeknek a pillanatoknak.

Már most izgatottan várjuk a Kultúrvágány következő állomását, amelyre 2026 áprilisában kerül sor. Addig is inspiráló füredi találkozásokat kívánunk a Boutique Hotel Annuskában, és ha Füreden jártok ne hagyjátok ki a kiállítás megtekintését a Huray-Villában.

 

Kategóriák

Ajánlott szobatípusaink

standard szoba hotel Annuska Balatonfüred

Superior családi szoba

Két hálószobás lakosztály jacuzzival

standard szoba hotel balatonfüred

Kétszemélyes standard szoba

Grand lakosztály Balatonfüred Hotel

Exkluzív Grand lakosztály jacuzzival és szaunával

családi lakosztály pezsgőfürdő Balatonfüred5

Family suite with jacuzzi

standard szoba hotel balatonfüred

Standard room

Exclusive grand suite with jacuzzi and sauna

Boutique apartman konyhával privát jacuzzi Füred másolata

Boutique apartment with jacuzzi

Hírlevél feliratkozás

További információ és ajánlatkérés

Vedd fel velünk a kapcsolatot!

Ne várj tovább, kérj egyedi ajánlatot!